Web Analytics
Спорт

„Берое“ постигна втора победа срещу „Спартак“

Баскетболният „Берое“ прие „Спартак Плевен“ в среща от 10 кръг на първенството в НБЛ и победи с 91:79 точки. За възпитаниците на Любомир Минчев това е втори успех в първенството срещу този съперник. На старта старозагорци победиха като гости. Срещата бе интересна и равностойна в по-голямата част от мача.

Домакините започнаха силно и след 10 минути игра водеха с 33:20. До края двубоят бе равностоен, „Берое“ стигна до голяма преднина през втората четвърт, но гостуващия отбор успяваше да я намали. На полувремето резултата бе 51:38. Гостите имаха леко преимущество през третата четвърт и след нея на таблото бе изписано 71:60.

До края „Берое“ не допусна изненада и спечели заслужено. Джими Гавин и Брейди Роуз отбелязаха по 16 точки за старозагорския отбор, Николай Стоянов добави 14, а Павел Маринов 12. За „Спартак Плевен“ Димитър Маринчешки реализира 18 точки. В следващия кръг от първенството „Берое“ ще гостува на „Левски Лукойл“. Този двубой трябва да се играе на 9 януари, събота.