Web Analytics
Спорт

„Берое“ с равенство срещу ЦСКА-София

„Берое“ и ЦСКА-София завършиха при резултат 1:1 в мач от 9 кръг на efbet Лига. През първата част „зелено-белите“ определено бяха по-активния отбор и създадоха повече положения, но попадение не падна. Три минути след подновяване на играта обаче Гаюс Макоута откри резултата след удар с глава – 0:1. Валентин Антов успя да изравни в 54-та минута след ъглов удар. До края на срещата и двата тима имаха своите положения, но нов гол не бе отбелязан и срещата завърши 1:1.

Димитър Димитров направи две промени в състава, спрямо последния шампионатен мач срещу „Локомотив“ (Пловдив). Вместо наказания Иван Минчев и Крум Стоянов като титуляри започнаха Илиас Хасани и Александър Василев.

„Берое“ излезе напред в резултата в 48-та минута, след като топката бе центрирана от десния фланг от Стив Фуртадо, а Гаюс Макоута я прати в мрежата след удар с глава – 0:1

В 53-та минута Белтраме намери Енрике в пеналта, но Василев отрази силния удар на играча в червено.

Последва ъглов удар, а Валентин Антов засече топката с глава и я прати в мрежата за 1:1.

Това бе всичко в срещата и двата тима поделиха по една точка след равенство – 1:1.

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Етър“, а срещата е насрочена за 26 октомври от 19:30 ч. Преди това „зелено-белите“ гостуват на „Пирин“ в Благоевград в двубой за Купата на България.