Web Analytics
Спорт

„Берое Стара Загора“ победи “Бановичи“

В среща от предпоследния кръг от редовния сезон в Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ гостува в Босна и Херцеговина на „Бановичи“. Възпитаничките на Таня Гатева победиха с 93:69 точки. Те поведоха от първите минути и след 10 минути игра резултата бе 31:14 за „Берое Стара Загора“.

След по-равностойна втора четвърт на полувремето отборите се оттеглиха на почивка при резултат 58:36. Нови силни 10 минути игра на гостенките доведоха до резултат 77:46. Теодора Динева отбеляза 23 точки за победителките. За домакините Йована Маркович реализира 16 точки.

„Берое Стара Загора“ се класира още миналата седмица за следващия етап от турнира. Това стана след загуба на „Кралево“ от „Орлови“. Другите три отбора, които ще участват във финалната четворка, са „Монтана 2003“, „Цинкарна Целе“ и „Будучност“. В последния кръг от редовния сезон на Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ ще приеме „Цинкарна Целе“. Този двубой е планиран за 4 март.