Web Analytics
Спорт

„Берое“ загуби в Самоков

В среща от 9 кръг на първенството в НБЛ Берое“ гостува на „Рилски спортист“ в Самоков и претърпя поражение с 64:74 точки. В първите минути пролича, че срещата няма да бъде от най-резултатните. Двата отбора си отбелязаха по кош за около 5 минути игра.

След първите 10 минути домакините водеха с 5 точки при резултат 19:14 в тяхна полза. „Рилски спортист“ спечели и втората четвърт, а на полувремето на таблото бе изписано 39:29. След паузата двата отбора спечелиха по една четвърт, н с по една точка разлика и така се стигна до крайното „Рилски спортист“ – „Берое“ 74:64. За победителите Брандън Браун реализира 25 точки.

За „Берое“ Джими Гавин записа 13, а Николай Стоянов и Седариан Рейнс по 10. В следващия кръг от НБЛ „Берое“ трябва да приеме „Спартак“ Плевен. По програма срещата е планирана за 5 януари от 17 часа.