Web Analytics
Спорт

Берое заслужено победи Балкан

Баскетболният отбор на Берое спечели дербито на 12 кръг в НБЛ срещу Балкан с 94:90. След вихрено начало старозагорци отвориха преднина от над 20 точки, която задържаха до последната част. В заключителните минути обаче Балкан изненада домакините и стопи изоставането, правейки последните секунди на срещата изключително драматични.

Берое започна срещата по прекрасен начин, доказвайки, че сривът срещу Левски Лукойл в предходния кръг е останал в миналото. Много бързо „зелените“ от Стара Загора поведоха с 15:5 срещу своя опонент. Беройци заредиха точни стрелби със здрава защита и в края на частта водеха с 29:16.

Силното представяне за старозагорци продължи и през втората четвърт. С няколко тройки на Брейди Роуз, Джими Гавин и Николай Стоянов домакините увеличиха аванса си до 22 точки. При резултат 40:18 Балкан все пак успя да намери своята игра и до края предизвика беройци, намалявайки аванса им до 10 пункта. Тройка на Джийн със сирената оформи резултата преди почивката – 50:37.

Берое влезе силно в третата част. Видимо мотивирани да си върнат позагубената преднина старозагорци вкараха повече агресия и енергия в играта в отбрана. Това помогна за възстановяване на преднината в границите около 16-19 точки. В края на частта беройци водиха със 71:53.

Наглед комфортният аванс обаче бе загубен през последната част. Тогава старозагорци загубиха организация, а със здрава игра в отбрана и силнии нападения гостите свалиха разликата до едва 3 точки, малко повече от минута преди края. Берое все пак намери изход от ситуацията и задържа своята преднина, печелейки с крайното 94:90