Културен афиш 3 юни- 9 юни 2019 г. | СТАРА-ЗАГОРА Справочник
Справочник

Културен афиш 3 юни- 9 юни 2019 г.

3 юни (понеделник)

Програма „Какво не знаем за…“: „Слънчевата система“

Творческо ателие.

10.00 ч. – 12.30 ч., Детски отдел на библиотека „Родина“, ул. „Българско опълчение“ 69

Осми Джаз форум Стара Загора 2019

6 – 8 юни /по отделна програма/

“Джаз за деца” с Венци Благоев

11.00 ч., парк “Пети октомври”

Международен филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“

от 1 до 5 юни /по отделна програма/

4 юни (вторник)

Програма „Познато и непознато“: „Леда Милева“

„Аз чета и избирам“

Творческо ателие – изработване на 3D пана с героите от любими литературни произведения

10.00 ч. – 12.30 ч., Детски отдел на библиотека „Родина“, ул. „Българско опълчение“ 69

Осми Джаз форум Стара Загора 2019

6 -8 юни /по отделна програма/

„Джаз за деца” с Венци Благоев

11.00 ч., парк „Пети октомври”

Изложба на школите към Център за подкрепа за личностно развитие

17.30 ч., зала „Байер“

„Енергични хора“ от Василий Шукшин

Сценична редакция и постановка – Николай Урумов

Със специалното участие на Михаил Билалов

19.00 ч., Драматичен театър

„СЛУГИНЯТА-ГОСПОДАРКА“ – опера-буфа от Джовани Перголези

Режисьор – Славчо Николов

Солисти Антоанета Добрева-Нети /,Евгений Арабаджиев, Пламен Асенов

Балет: Анелия Димитрова, Ивелина Димитрова

Деница Петрова – пиано

Камерна формация „Musica bellissima“: Паулина Захариева, Божидар Рахнев, Денислав Джелепов, Галина Ледлова

20.30 ч., сцена Лапидарум

Международен филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“

от 1 до 5 юни /по отделна програма/

5 юни (сряда)

Програма „Земята е нашия дом“: „Национални паркове в България“

Творческо ателие – изработване на украса с материали за рециклиране

10.00 ч. – 12.30 ч., Детски отдел на библиотека „Родина“, ул. „Българско опълчение“ 69

Осми Джаз форум Стара Загора 2019

6 – 8 юни /по отделна програма/

„Джаз за деца” с Венци Благоев

11.00 ч., парк „Пети октомври”

Международен филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“

от 1 до 5 юни /по отделна програма/

Церемония по награждаване и прожекция на наградения филм

18.00 ч., Оперен театър

Гостува авторският спектакъл: „Апетит“ от Здрава Каменова и Мариана Събева

Постановка – Благой Бойчев

19.00 ч., Драматичен театър

„СЛУГИНЯТА-ГОСПОДАРКА“ – опера-буфа от Джовани Перголези

Режисьор – Славчо Николов

Солисти: Милена Гемеджиева, Велислав Нинов, Пламен Асенов

Балет: Анелия Димитрова, Ивелина Димитрова

Деница Петрова – пиано

Камерна формация „Musica bellissima“: Паулина Захариева,Божидар Рахнев, Денислав Джелепов, Галина Ледлова

20.30 ч., сцена Лапидарум

6 юни (четвъртък)

Програма „Чета и играя – знам и мога”:

„Четем и творим заедно“ – творчески забавления без компютър.

Измисляне на слогани за книгата, четенето, библиотеката, правене на синквейни,съставяне на облаци от думи, правене на колажи от стари вестници и списания.

„Литературен квилт (шарена черга)” – изработване на информационно пано от разноцветни листчета

Творческо ателие „Забавна книжка“ (библиографска игра)

10.00 ч. – 12.30 ч., Детски отдел на библиотека „Родина“, ул. „Българско опълчение“ 69

„Заедно можем“ –концерт – спектакъл на децата и младежите от школите и курсовете към Център за подкрепа за личностно развитие Стара Загора

19.00 ч., Оперен театър

Осми Джаз форум Стара Загора 2019

6 – 8 юни /по отделна програма/

Майсторски клас на Батист Ербан и Пиер Маркюс квартет: Джаз импровизация и комбо състави

11.00 ч., РБ “Захарий Княжески”

Официално откриване на фестивала

Пиер Маркюс квартет със специалното участие на Батист Ербан (Франция)

19.30 ч., Античен форумен комплекс „Августа Траяна”

XXIV Международен пленер по живопис „Дружба“

6 – 15 юни /по отделна програма/

7 юни (петък)

Програма „Играя и се уча“ – групови занимания с деца от 0 до 6 години и техните родители

10.00 ч. – 12.30 ч., Детски отдел на библиотека „Родина“, ул. „Българско опълчение“ 69

XXIV Международен пленер по живопис „Дружба“

6 – 15 юни /по отделна програма/

Пресконференция

11.00 ч., зала „Байер“

8 юни (събота)

VI Национален фестивал „Пусть всегда будет солнце” – зонален кръг за Старозагорска, Ямболска, Сливенска, Бургаска и Хасковска област

10.00 ч., НЧ „Св. Климент Охридски–1858 г.”

„150 ГОДИНИ СЛЕД БЕРЛИОЗ“ – симфоничен концерт

Диригент – Владимир Бошнaкoв

Концертмайстор – Румен Какамъков

В програмата творби от : В.А.Моцарт, Хектор Берлиоз

Със специалното участие на Анна Карадимитрова – сопран и Преслав Петков – кларинет

Оркестър на Държавна опера-Стара Загора

16.00 ч., Оперен театър

Празник на черешата – седмо издание

17.30 ч., с. Кирилово

XXIV Международен пленер по живопис „Дружба“

6 – 15 юни /по отделна програма/

9 юни (неделя)

Втори регионален фестивал на детско-юношеското театрално творчество на руски език „Русская театралия”

10.00 ч., РБ „Захарий Княжески”

„Банда бацили“ от Мария Донева и Янчо Иванов

Спектакъл за деца на Държавен куклен театър – Стара Загора

11.00 ч., Куклен театър

„Балетна феерия“ – балетен спектакъл

Участват: Балет на Държавна опера-Стара Загора и балетна школа „Феерия“

19.00 ч., Оперен театър

XXIV Международен пленер по живопис „Дружба“

6 – 15 юни /по отделна програма/

Тагове
Зареди още

Новини

СТАРА-ЗАГОРА.НЕТ - Новините на длан

Related Articles

Close
Close