Web Analytics
Спорт

Неуспех на „Берое Стара Загора“ в Баня Лука

В среща от поредния кръг на Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ гостува на „Орлови“ Баня Лука в Босна и Херцеговина и загуби със 78:96 точки. За старозагорки това е първа загуба за тази година и четвърта за сезона.

След първата четвърт възпитаничките на Таня Гатева водеха с 6 точки при 32:26. Силни втори десет минути позволиха на домакините да поведат убедително на полувремето с 60:45. След половин час игра на таблото бе изписано 77:62.

Силна стрелба на домакините от дистанция им позволи да стигнат до крайното 96:78. Адиджат Адамс и Карина Константинова бяха най-резултатни и отбелязаха по 14 точки за „Берое Стара Загора“. По 13 добавиха Челси Лий и Теодора Динева.

Тамара Раич записа 28 точки за победителките. В петък от 18.30 часа „Берое Стара Загора“ ще приеме белградския „Партизан“ в друга среща от турнира. В събота в среща от първата четворка на женската „А“ група „Берое Стара Загора“ ще играе дербито с „Локомотив“.