Web Analytics
Спорт

Нова победа на „Берое Стара Загора“

Втора победа в Адриатическата лига постигна „Берое Стара Загора“. Във втората изтеглена среща срещу „РМУ Бановичи“ Босна и Херцеговина, възпитаничките на Таня Гатева надделяха с 94:65 точки.

Домакините започнаха срещата силно и след първата четвърт резултата бе 29:19. На полувремето преднината на „Берое Стара Загора“ набъбна до 20 точки при 55:35. Преди последната четвърт резултата бе 82:44.

До края гостенките опитаха да намалят аванса на старозагорки, но с частичен успех и срещата завърши 94:65. Виолина Кочева и Радостина Христова бяха най-резултатни и записаха по 14 точки. За „РМУ Бановичи“ Милица Желкович реализира 18 точки.

През следващата седмица „Берое Стара Загора“ трябваше да гостува на „Монтана 2003“. Този мач бе отложен и следващия двубой на старозагорки в турнира ще бъде срещу „Цинкарна Целе“ като гост. Той трябва да се играе на 28 октомври.