Web Analytics
Спорт

Победа за „Берое“ над „Ибър Рожае“

В среща от поредния, 10 кръг на баскетболната Балканска лига отборът на „Берое“ прие „Ибър Рожае“ от Черна гора и победи със 74:67.

Старозагорци бяха надделели над същия съперник и при гостуването си през ноември. Въпреки, че гостите от Черна гора откриха резултата, „Берое“ бързо поведе и до края на първата четвърт бе убедителен при 25:18.

Гостуващият тим се опита да се върне в мача, изигра силна втора четвърт и на полувремето скъси изоставането си до 4 точки при 42:38. След почивката домакините не допуснаха обрат и заслужено спечелиха с крайното 74:67. За победителите най—резултатен бе Седариан Рейнс. Той отбеляза 17 точки. Симеон Илиев добави 11. За „Ибър Рожае“ Неманя Симович реализира 16 точки, а Амин Хот 15.